rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Wybory samorządowe tuż tuż, bo w przyszłym roku, a wytrawni politycy wiedzą, że kampanię wyborczą najlepiej zacząć bez ogłaszania całemu miastu, że chce się być ponownie wybranym na przykład Radnym Miasta Bielsko-Biała .

Idealną jest taka sytuacja, gdy do ostatniej chwili kandydat zwleka z decyzją i dopiero po usilnych prośbach, postulatach i zabiegach (medialnych) wreszcie wyborcy mogą usłuszeć w "Radio Bielsko", że obecny radny ma tak gigantyczne poparcie, że postanowił nie zawodzić zaufania wyborców i wystartuje w nowych wyborach.

Jednak z drugiej strony kampania wyborcza jest tym skuteczniejsza im wcześniej rozpoczęta !

Jak tutaj to wszystko pogodzić, aby z jednej strony nie wychodzić przed orkiestrę, która nadal jeszcze gra w ratuszu, a równocześnie być tym, który tak często będzie występował w mediach, że jego nazwisko będą pamiętali bielszczanie w tym dniu najważniejszym, kiedy wrzucają do urny te ważne dla reelekcji karty ?

Otóż okazuje się, że jeden z doktorów nauk doszedł prawdopodobnie do wniosku, że dobrym początkiem kampanii wyborczej będzie stanowisko prezesa klubu piłki nożnej .

Mecze piłkarskie odbywają się co tydzień, a prasa radio i telewizja zawsze odnotowują wynik, natomiast wywiady to przeważnie są z trenerem, strzelcami bramek i... oczywiście prezesem .

Wszystko jedno czy drużyna przegrywa czy wygrywa , czy się pnie w górę czy spada w dół, to zawsze prezes klubu jest w centrum uwagi mediów .

Kibice "Podbeskidzia" są ze swoją drużyną na dobre i na złe, to może pójdą też zagłosować na nowego prezesa ???

Swoją drogą, to warto może zglosić ten wynalazek do komitetu nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, bo skoro Obama dostał nagrodę za obietnice, to dlaczego nie promować naszego naukowca za wynalazek w dziedzinie skutecznej kampanii wyborczej do samorządu lokalnego ?

Pozostają wszakże pewne pytania, na które być może odpowiedzą czytelnicy :

Co jest bardziej prawdopodobne : czy awans "Podbeskidzia" do ekstraklasy w 2010 roku , czy ponowny wybór nowego prezesa "Podbeskidzia" na Radnego Bielska-Białej następnej kadencji ?

Osobiście gorąco życzę "Podbeskidziu" awansu do ekstraklasy i odpolitycznienia funkcji prezesa klubu.

MOIM ZDANIEM NIE DA SIĘ ŁĄCZYĆ POLITYKI Z PIŁKĄ NOŻNĄ, BO TO NIE WYJDZIE NA DOBRE ANI POLITYCE ANI PIŁCE NOŻNEJ .

Pozdrawiam kibiców "Podbeskidzia" i wszystkich czytelników .

Rajmund Pollak

2009-11-21 | Dodaj komentarz
k.
2009-11-21 19:54:19
lecz się na chłopie... na wrzody, bo na głowę nic ci nie pomoże
Rajmund Pollak
2009-11-21 23:53:28
@ k. Przedstaw się całym nazwiskiem, aby czytelnicy wiedzieli z kim mają do czynienia, bo poziom swojego intelektu i kultury osobistej już przedstawiłeś w swoim komentarzu.
Rajmund Pollak
2009-11-22 15:03:25
Już następnego dnia po moim artykule nowy prezes "Podbeskidzia" poinformował na swoim blogu, że zlożył "w ostatni wtorek" mandat radnego miasta Bielska-Białej, ale nic nie napisał na temat planów wyborczych na 2010 rok !
pal-ant
2009-11-23 10:24:35
Zajmij się swoimi planami. Co Cię człowieku obchodzą czyjeś plany? I zgadzam się z diagnozą "k" - wylewając tyle żółci, musisz mieć uszkodzoną wątrobę.
Rajmund Pollak
2009-11-23 14:28:20
@pal-ant Znowu anonim, ale o pseudonimie, którym sam autor określił swoją osobowość . Odpowiadam każdemu komentatorowi, a zatem wyjaśniam, że każdy obywatel ma prawo wypowiadania się na temat osób publicznych, gdyż osoby te reprezentują nas w samorządzie i powinny liczyć się z opiniami mieszkańców. Zatem jako mieszkaniec Bielska-Białej mam prawo do formułowania pytań i opinii w sprawach dotyczących naszego pięknego miasta i jego reprezentantów .
Tomek
2009-11-23 18:54:28
Ludzie dzielą się na tych, co im się zazdrości i co oni zazdroszczą...
Rajmund Pollak
2009-11-24 08:53:24
@Tomek Myślę Tomku , że nie należy ludzi tak dzielić. Uważam, że w każdym człowieku jest wiele wartościowych cech, a z drugiej strony każdy ma jakieś wady. Nikomu niczego nie zazdroszczę, bo z doświedczeń własnego życia wiem jak złudne są chwilowe sukcesy. Problem polega na tym, aby iść do przodu i całe życie pracować nad swoim charakterem. Gdyby wszyscy byli idealni, to nie byłoby możliwości odróżnienia dobra od zła . Nasz wielki filozof Władysław Tatarkiewicz mawiał : ...." Dwa są nieszczęścia człowieka : jedno, kiedy nie może osiągnąć celu, który sobie wyznaczy, a drugie, gdy ten cel osiągnie i osiądzie na laurach".... Cieszę się Tomku, że masz odwagę występować pod własnym imieniem .
bogdan borgosz
2009-11-24 15:27:40
Janusz Okrzesik osłabił znacząco Radę Miejską, komisja budżetowa została bez przewodniczącego w najważniejszym dla niej okresie tj przed budżetem na rok przyszły. Takie są fakty na dzień dzisiejszy, a domniemanie, Panie Rajmundzie, że rezygnacja Pana Janusza z polityki dziś aby rozpocząć w ten sposób kampanię wyborczą na rok 2010 jest zbyt daleko idącą hipotezą, której teraz nie da się w żaden sposób zweryfikować. Pozostańmy przy faktach a nie hipotezach. Pan Janusz Okrzesik napisał na swoim blogu, że " jego obecność stanowi jakiś problem..." ;/na arenie politycznej miasta/. Subiektywnie oceniam, że jest wręcz odwrotnie, jego nieobecność znacząco osłabia Radę a wartość merytoryczna i siła sprawcza Komisji Budżetowej bez Pana Radnego Okrzesika spada o powiedzmy co najmniej 30%. Oprócz Panów Radnych: Klimaszewski, Gacek, Matyja i jeszcze 1-2 osoby, pozostali Panowie w sprawach budżetu , strategii i rozwoju nie podejmują spraw nadrzędnych, ważnych dla całego miasta, reprezentują wąskie, partykularne interesy lokalnych grup mieszkańcow, grup zawodowych lub konkretnych zakladów itp, młodsi stażem w Radzie mimo ambicji i zaangażowania nie dysponują nawet w części doświadczeniem Pana Janusza. Wyborcy mogą czuć się zawiedzeni i ocenić postawę Radnego Okrzesika jako dezercję; ja poczekam na rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że Pan Rajmund nie ma racji a Pan Janusz doprowadzi Podbeskidzie do Ekstraklasy, do polityki powóci nie w przyszłym roku, ale za 4 -5 lat /to moja hipoteza nie poparta dowodami/ tworząc Komitet Wyborczy Janusza Okrzesika, o zdecydowanie lepszym składzie niż obecny KW JK. Na Ekstraklasę stawiam 10:1, na powrót do polityki w 2010 r Pana Janusza szanse oceniam na 1:10. Panie Rajmundzie, jest pan mistrzem w kreowaniu wizerunku osoby szalenie kontrowersyjnej. Zyskał pan tysiące wrogów wśród kibiców Podbeskidzia, a ja myślałem, że będąc w opozycji do PO będzie Pan zadowolony z jej osłabienia odejściem Pana Janusza z polityki.
Rajmund Pollak
2009-11-24 19:00:16
@ bogdan borgosz . Kibic "Podbeskidzia" i prezes tego klubu to nie to samo. Czas pokaże jak długo nowy prezes będzie miał za sobą kibiców, bo oni przychodzą zobaczyć mecze swojej drużyny, a prezesa tylko przy okazji . Bardzo mi się podoba kulturalny doping na stadionie w Bielsku-Białej i myślę, że "Podbeskidzie" ma wspaniałych kibiców, jednak ekstraklasa w 2010 roku jest nierealna . Jeżeli ktokolwiek obiecuje za rok ekstraklasę, to wprowadza w błąd wszystkich kibiców . Piłka nożna tym różni się od polityki, że awansu nie da się przegłosować, tylko trzeba wygrać na boisku. Pan Panie Bogdanie wygrał dzisiaj moje uznanie za merytoryczny komentarz i kulturalną polemikę . Poza tym darzę Pana szacunkiem za odwagę podpisania z imienia i nazwiska to wszystko co Pan wpisał pod moim artykułem.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516346
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Czy kibice "Podbeskidzia" pomogą radnemu w wyborach 2010 r. ?, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała